Golijada Barcelone i Reala u vatrenom okršaju još jednog El Clasica

Barca je zaprijetila već u 3. minuti kada je Messi pronašao Suareza, ali je Urugvajčev udarac kada je bio u situaciji jedan na jedan sa Navasom u posljednji trenutak izblokiran i lopta je otišla u korner.

U 7. minuti Ronaldo je pokušao iz nemoguće pozicije ugroziti gol Barce. Portugalac je šutirao iskosa sa lijeve strane skoro sa aut-linije, ali je Ter Stegen bio siguran.

Barca je povela u 10. minuti. U svega nekoliko dodira lopta je došla do Roberta koji je ubacio na drugu stativu, a Suarez je silovito zakucao pored Navasa za 1:0.

To je Suarezu bio 24. pogodak ove sezone u prvenstvu čime se izjednačio sa Ronaldom na drugom mjestu iza Messija (32).

No, Ronaldo je odmah uzvratio i postigao 25. pogodak samo pet minuta kasnije. Ronaldo je poveo akciju, ostavio loptu Kroosu, Nijemac je prebacuje do Benzeme koji je spustio u peterac, a Ronaldo je uklizao i ispred Piquea je pospremio u mrežu za 1:1 i muk na tribinama Nou Campa.

Ronaldu je nastavio svoj fantastični niz s obzirom da mu je to bio 17. pogodak na devet uzastopnih utakmica u La Ligi.

Ronaldo se ovim pogotkom izjednačio sa legendom Reala Di Stefanom na drugom mjestu strijelaca u najvećem španskom derbiju. Oni imaju po 18 pogodaka, dok je rekorder, naravno, Messi sa 25 pogodaka.

Ronaldo je mogao postići još jedan pogodak u 27. minuti kada je Ronaldo izašao sam na Ter Stegena, ali je Nijemac bio uspješniji u njihovom duelu.

Samo minutu kasnije Ronaldo je još jednom bio u prilici kada je šutirao iskosa sa lijeve strane, a Ter Stegen je pogledom ispratio loptu koja je otišla nekoliko centimetara pored stative.

Tri minute prije kraja prvog poluvremena Coutinho je pronašao Messija koji je izašao sam na Navasa i pokušao ga je driblati, ali je golman Kraljeva sjajno intervenisao i izbio loptu.

Do kraja prvog poluvremena vidjeli smo mnogo grubosti, a crveni karton je dobio Roberto u 45+3. minuti zbog toga što je šakom udario Marcela bez lopte.

Na poluvremenu je Ronalda, koji se povrijedio prilikom postizanja pogotka ali je izdržao do kraj prvih 45 minuta na terenu, zamijenio Asensio.

Upravo je Asensio imao prvu priliku u drugom poluvremenu kada je u 52. minuti nakon kontre šutirao, ali pravo u Ter Stegena.

To je kažnjeno samo 30-ak sekundi kasnije kada je Messi pokazao svoju magiju, no pogotku je prethodio nevjerovatan propust arbitra Hernandeza.

Suarez je napravio očit prekršaj nad Varaneom i potom dodao Messiju koji se sjajno oslobodio dvojice igrača Reala i poslao loptu tačno tamo gdje je Navas nije mogao dohvatiti za 2:1. To mu je bio 33. pogodak u ligi i 26. u El Clasicima.

U 70. minuti Messi je nakon kontre mogao staviti tačku na “i”, ali je Navas sjajno odbranio njegov udarac sa desetak metara i odbio loptu u korner.

U 72. minuti Asensio je sjajno pronašao Balea na ivici kazennog prostora domaće ekipe, a Velšanin je iz prve šutirao i postigao golčinu za 2:2.

Real je tražio penal u 76. minuti kada je Marcelo pao u duelu sa Albom, ali je Hernandez pokazao da se igra nastavi.

Messi je u 82. minuti imao dvije dobre prilike. Najprije je šutirao pored gola, a samo 20 sekundi kasnije je šutirao iskosa sa desne strane desnom nogom, no nije uspio iznenaditi Navasa koji je odbio loptu u korner.