GRADSKI DERBI: Rudar savladao Borac iz Tetova (4:2)

FK RUDAR

U okviru 9. kola Kantonalne lige Zeničko – dobojskog kantona danas je na Kamberovića polju odigran derbi starih rivala u kojem su snage odmjerili Rudar i Borac iz Tetova.

Prvi dio susreta ponudio je dosta kvalitetnu igru nogometaša Rudara, a koji su uspijevali svih 45 minuta držati inicijativu i loptu u svom posjedu. Tako su nogometaši Rudara otišli na odmor sa prednošću od dva gola za koje su bili zaslužni Halilović iz jedanaesterca i Alen Škoro.

Drugi dio susreta pokazao je nešto slabiju igru nogometaša Rudara, dok je Borac stvarao prilike nastojeći poravnati ili preokrenuti rezultat. Ipak pred kraj drugog susreta Rudar je vratio igru iz prvog poluvremena pa su tako iz ovog gradskog derbija slavili sa rezultatom 4:2. U drugom poluvremenu za Rudar su golove postigli Alen Škoro i Ivan Milanović, dok je za Borac oba gola postigao Hadis Heco.

Trenutno na tabeli vodi Rudar sa 23 boda. Žepče je 2. sa 22 boda, a Nemila 3. sa 17 bodova. Napredak ima 13, Vis i Borac po 9, a Proleter 8 bodova. Na 8. mjestu bez bodova je Gradina iz Doboj Juga.