Grizman spasio Barcelonu, Bajern jednom nogom već u četvrtfinalu

Bajern iz Minhena jednom je nogom već među osam najboljih klubova Starog kontinenta. Bavarci su večeras kao gosti u Londonu savladali engleski Čelzi sa 3:0 u prvom susretu osmine finala evropske nogometne Lige prvaka.

Nakon 0:0 na poluvremenu, veoma brzo su pala dva pogotka na Stemford bridžu, oba u mreži domaćeg tima. Strijelac je bio napadač Serž Gnabri (Serge Gnabry) u 51. i 54. minuti, nakon sjajnih akcija sa Robertom Levandovskim (Lewandowski). Poljak se nakon dvije asistencije i sam upisao u strijelce u 76. minuti za 3:0 za Bavarce. Levandovski je vodeći strijelac Lige prvaka ove sezone sa 11 pogodaka. Domaći “Plavci” su od 84. minute igrali bez Markosa Alonsa (Marcos), koji je dobio crveni karton.

U drugom večerašnjem meču, španski prvak Barcelona uspjela je ostati neporažena na gostovanju u Italiji (1:1). Domaći Napoli poveo je u 30. minuti na stadionu San Paolo golom Drisa Mertensa (Dries).

To je bio njegov 121. gol u dresu Napolija, čime se belgijski napadač izjednačio sa klupskim rekorderom, Slovakom Marekom Hamšikom. No, u 54. minuti Mertens je zbog povrede morao napustiti teren.

Katalonci su izjednačili u 57. minuti preko Antoana Grizmana (Antoine Griezmann) i to nakon veoma blijede igre u prvom dijelu. U prvih 45 minuta najbolji svjetski fudbaler Lionel Mesi (Messi) i saigrači nisu uspjeli kreirati nijednu izgledniju šansu. Zbog dva žuta kartona Artura Vidala (Arthur) u 89. minuti i Katalonci su meč završili sa igračem manje.

Revanši u Minhenu i Barceloni na rasporedu su 18. marta.