Haos u borbi za pehar: Sudija podijelio 10 crvenih kartona, meč Boke završen prije vremena

Veliki haos viđen je u Argentini, u noći između nedjelje i ponedeljka tokom meča Superkupa između Boke Juniors i Rasinga koji je završen minut prije vremena.

Razlog je taj što Boka nije imala dovoljno igrača da privede meč kraju, jer su poslije gola Rasinga za pobjedu u 119. minutu ostali sa samo četvoricom igrača.

Ukupno je viđeno 10 crvenih kartona. Najprije dva u sudijskoj nadoknadi regularnog dijela, kada su Sebastijan Vilja i Johan Karbonero ušli u klinč, da bi Bokin Alan Varela morao ranije na tuširanje u 100. minutu.

Ekspolija isključenja viđena je u pomenutom 119. minutu kada je Karlos Alkaras dao gol u 119. minutu za trijumf Rasinga, a isti je proslavio tako što je slavio ispred tribine sa Bokinim navijačima.

Fakundo Teljo, sudija koji će dijeliti pravdu i na Svjetskom prvenstvu, najprije je dao crveni karton Alakarasu, a potom još jednom Rasingovom i pet Bokinim igračima, uključujući i trenera Huga Ibaru kao 11. osobu koja je isključena.

Inače, Trofej de Kampeones je takmičenje u kom se za pehar bore prvak države i osvajač Kupa. S obzirom na to da je Boka vlasnik oba naslova, Rasing je kao vicešampion igrao “baraž” protiv finaliste Kupa Tigrea i slavio je sa 2:1.