Haos u Saudijskoj Arabiji: Ronaldo dobio crveni karton, pa podigao šaku na sudiju

Fudbaleri Al Hilala plasirali su se u finale saudijskog Superkupa pobjedivši Al Nasr rezultatom 2:1, a u centru pažnje bio je kapiten poraženih Kristijano Ronaldo (Cristiano) koji je zaradio crveni karton.

Al Hilal je poveo preko Al Davsarija (Al Dawsari) u 61. minuti. Na 2:0 povisio je Brazilac Malkom (Malcom) 11 minuta kasnije i tada je bilo jasno da je Al Hilal pred trijumfom.

Pitanje pobjednika bilo je riješeno u 86. minuti kada je Kristijano Ronaldo zaradio crveni karton. Ušao je u sukob s protivničkim igračem, kojeg je udario, te zaradio isključenje.Kada mu je sudija pokazao crveni karton, iznervirani Ronaldo je digao pesnicu prema sudiji, ali se zaustavio u zadnji čas prije nego je napravio skandal.

Al Nasr je u desetoj minuti nadoknade stigao do utješnog pogotka Sadija Manea. Al Hilal će u finalu igrati protiv Al Itihada koji je bio bolji od Al Vehde rezultatom 2:1.

Rezultat i strijelci:Al Hilal – Al Nasr 2:1 (Al Davsari 61′, Malkom 72′ / Mane 90+10′).