Historijska pobjeda Zrinjskog: Od 0:3 do 4:3!

Zrinjski je gubio sa 0:3 protiv AZ Alkmaara nakon prvog poluvremena u prvom kolu grupne faze Konferencijske lige UEFA, a na kraju slavio sa 4:3.

Bila je to prva utakmica i prva pobjeda jednog bosanskohercegovačkog kluba u grupnoj fazi jednog takmičenja pod okriljem Evropske nogometne federacije (UEFA)!

Međutim, u finišu susreta Mostarci su nanizali četiri gola zaredom za euforiju na stadionu Pod Bijelim brijegom.

Prvak Bosne i Hercegovine do trećeg gola je stigao u 71. minuti. Međutimtu nije bio kraj jer je Kožluj svojim drugim golom u minuti pogodio za 4:3!

Van Brederode (10. minut), Mijnans (32) i De Wit (44) bili su strijelci za goste iz Nizozemske u prvom poluvremenu.

Zrinjski je uzvratio golovima Kožulja (48, 82), Čorluke (68) i Hrvanovića (71). U drugom meču grupe E igraju Legija Varšava – Aston Villa (3:2).