Hrabri „Zmajevi“ otkinuli bod velikoj Francuskoj

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je odličnu utakmicu u Strazburu, te protiv favorizirane Francuske odigrala 1:1. Hrabri “Zmajevi” su odolijevali moćnim “Trikolorima”, a onda je kapiten bh. tima Edin Džeko u 36. minuti utakmice potegao i sjajno matirao Ugu Ljorisa (Hugo Lloris).

Džeki je to bio jubilarni 60. gol u najdražem dresu. Nažalost, Francuska je za tri minute izjednačila, a s(p)retno je pogodio Antoan Grizman (Antoine Griezmann), nakon što je lopta na putu do gola zakačila Denisa Hadžikadunića (Dennis).

Na startu drugog dijela Žil Kunde (Jules Kounde) žestoko startuje na Seada Kolašinca i zarađuje crveni karton. “Zmajevi” su od tog momenta uglavnom držali loptu u svojim nogama, ali bez mnogo rizika da se krene prema naprijed. U 85. minuti Smail Prevljak je imao odličnu šansu, ali je šutirao preko gola.

Na kraju veliki bod “Zmajeva” kojima se uoči utakmice nisu davale ni najmanje šanse za pozitivan rezultat.