Hrvati pokleknuli u finišu, Francuzi i Nijemci praktično na EP

Odigrane su još četiri utakmice razigravanja za odlazak na Evropsko prvenstvo fudbalera do 21 godine koje će biti održano u Češkoj Republici narednog ljeta.

Hrvatska je u finišu susreta poražena od Engleske. Mladi Vatreni su vodili golom Livaje iz 13. minute, ali su favorizovani Englezi uspjeli preokrenuti rezultat te slaviti sa 2:1. Za preokret su pogađali Kane u 58. i Berahino iz penala u 85. minuti.

Francuska je sa po jednim golom u oba poluvremena nadigrala Švedsku sa sigurnih 2:0. Thauvin je u 44. minuti uspješno realizovao kazneni udarac, a miran revanš Galskim pijetlovima je osigurao Kondogbia u 81. minuti.

Njemačka se praktično već plasirala na završnicu Evropskog prvenstva nakon što je sa 0:3 golovima dvostrukog strijelca Hofmanna i Vollanda pobijedila Ukrajinu, dok u skandinavskom duelu Danska i Island odigrali 0:0.