Hrvatska pobijedila Maroko i osvojila bronzanu medalju

Fudbaleri Hrvatske osvojili su bronzanu medalju na Svjetskom prvenstvu nakon što su u susretu za treće mjesto pobijedili selekciju Maroka rezultatom 2:1.

“Vatreni” su poveli u 7. minuti kada je nakon sjajne akcije pogodio Joško Gvardiol. No sreća Hrvatske nije dugo trajala, jer je već u sljedećem napadu Maroko izjednačio, a pogodio je još jedan defanzivac Ašraf Dari (Achraf).

To je bio prvi put na ovom Mundijalu da na jednoj utakmici postižu dva defanzivca. U finišu prvog dijela, tačnije u 42. minutiMislav Oršić je postigao sjajan gol i vratio prednost Hrvatskoj.

U nastavku utakmice Maroko je napadao, ali nije uspio doći do gola. Mateo Kovačić je u 86. minuti imao priliku riješiti meč, ali nije pogodio iz odlične šanse. Pred sami kraj utakmice Jusuf En Nesiri (Youssef En Nesyri) je šutirao glavom, ali lopta je otišla preko prečke.