Huseinbašić postigao novi gol za Njemačku, sve manje šanse da obuče dres BiH

Potencijalni reprezentativac Bosne i Hercegovine Denis Huseinbašić (21) postigao je novi gol u dresu mlade reprezentacije Njemačke koja je u prijateljskom duelu remizirala protiv Japana 2:2.

Huseinbašić se očekivao i na spisku reprezentacije Bosne i Hercegovine za utakmice kvalifikacija za EP, ali ipak je izostao.

Selektor Hadžibegić je takvu odluku pojasnio izjavom da je Huseinbašić tražio još malo vremena za razmišljanje za koju će reprezentaciju nastupati u budućnosti.

Nažalost, sudeći prema kadrovima s utakmice protiv Japana, na kojoj je pjevao himnu Njemačke, male su šanse da ćemo ga u budućnosti gledati među Zmajevima.

Huseinbašić je postigao i gol za 2:2 u 48. minuti, te nema sumnje da je dodatno skrenuo pažnju na sebe.

Dodatni problem za našu reprezentaciju predstavlja i promjena FIFA pravila, koje je usvojeno u septembru 2020. godine, a prema kojem igrač ne može promijeniti nogometno državljansvo ukoliko je stariji od 21 godine nastupao za bilo koji uzrast dosadašnje selekcije u zvaničnom susretu, te u tom trenutku nije imao državljanstvo reprezentacije za koju bi u budućnosti želio igrati.

Ova vijest mogla bi biti važna i za eventualni nastup Denisa Huseinbašića za našu reprezentaciju, jer nogometaš Kolna već ima 21 godinu i ukoliko zaigra za mladu selekciju Njemačke u zvaničnom susretu na predstojećem EP-u, a s obzirom da nema naše državljanstvo, bit će izgubljen za BiH.

Igrač Kölna je za mladu selekciju Njemačke debitovao u novembru prošle godine u prijateljskoj utakmici protiv Italije kada je odigrao 75 minuta i postigao pogodak.

Huseinbašić je ove sezone u svim takmičenjima odigrao 23 utakmice u kojima je postigao osam golova i tome dodao tri asistencije.

Podsjetimo, Huseinbašić je u Köln stigao prošlog ljeta iz Offenbacha u transferu vrijednom 50.000 eura. Trenutna tržišna vrijednost mu je 2 miliona eura.