I to mu se oduzima: Dodik mora u roku od 15 dana vratiti diplomatski pasoš

I to mu se oduzima: Dodik mora u roku od 15 dana vratiti diplomatski pasoš
Bivšem predsjedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku se oduzima diplomatski pasoš.

Prema dokumentu, Dodik ima 15 dana da pasoš vrati ministarstvu vanjskih poslova Bosne i Hercegovine.

U slučaju da Dodik ne ispoštuje ovaj rok, iz Ministarstva vanjskih poslova će obavijestiti Graničnu policiju i diplomatsko-konzularnu mrežu naše zemlje o činjenici da mu je pasoš poništen.

Podsjetimo, Dodiku je oduzet mandat odlukom Centralne izborne komisije (CIK) BiH, a koju je potvrdilo Apelaciono vijeće Suda BiH.

Mandat mu je oduzet zbog pravosnažne presude zbog neizvršenja odluka visokog predstavnika u BiH, koja je donesena u julu.

Dodik je dobio godinu dana zatvora, što je otkupio uplatom 36.500 KM, te šest godina zabrane političkog djelovanja.

U skladu s drugim dijelom presude, oduzet mu je mandat te je on, od 18. augusta, izgubio mjesto predsjednika RS-a.

Dobivaj najvažnije vijesti porukom na Viberu: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE
FIS

NAJNOVIJE

FIS