Ibišević poražen kod Bayerna, Bičakčić i Salihović osvojili bod

Danas je odigrano pet susreta trećeg kola Bundeslige.

Stuttgart našeg Vedada Iiševića poražen je na gostovanju kod Bayerna sa 2:0. Strijelci za domaće bili su Gotze i Ribery. Naš internacionalac odigrao je prvo poluvrijem nakon čega je zamijenjen.

Hoffenheim je remizirao na domaćem terenu protiv Wolfsburga. Konačan rezultat bio je 1:1.  Strijelac jedinog gola na meču za domaće bio je u 58. minuti. Ermin Bičakčić je na terenu proveo svih 90 minuta, dok je Sejad Salihović igru napustio nakon prvih 45 minuta. Jedini gol za goste postigao je Ivica Olić u 89. minuti meča.

Dortmund je sa ubjedljivih 3:1, savladao ekipu Freiburga. Strijelci za Milionere bili su Ramos u 34., Kagawa u 41. te Aubameyang u 78. minuti meča. Počasni gol za goste dao je Sorg u 90. minuti. Mensur Mujdža je na klupi proveo svih 90 minuta.

Susret bez golova odigrali su Paderborn i Koln. Vrančić je u dresu Paderborna odigrao svih 90 minuta.