Igrači Čelika u Mostaru ostvarili veoma značajnu pobjedu

Danas je u okviru 19. kola BH Telecom Premijer lige odigrano 5 utakmica od 13.00h, a svakako jedna od najzanimljivijih bila je ona u Mostaru gdje je Velež ugostio ekipu Čelika.

Većinu prvog poluvremena igralo se pred golom Čelika, ali je Adilović sjajno branio. Najbolje prilike za domaći tim propustili su Okić i Zvonić. Ipak, Čelik je uspio sačuvati svoju mrežu i prvih 45 minuta i na odmor se otišlo bez golova kao i na većini ostalih utakmica.

Početkom drugog poluvremena puno bolja igra Čelika, a rezultat toga stigao je u 54. minuti kada je za 0-1 pogodio Jasmin Mešanović. Samo dvije minute poslije Mešanović je udvostručio prednost Zeničana.

Do kraja utakmice Velež je pokušavao da se vrati u utakmicu dok je Čelik preko kontri pokušavao ugroziti domaćeg golmana. Ipak rezultat se nije mijenjao pa su igrači Čelika izborili veoma bitnu pobjedu koja će ih približiti vrhu tabele i borbi za europu.

Ovo je bila zadnja utakmica našeg kluba u ovoj godini i jesenjem dijelu sezone. Slijedi pauza do 22.3.2014. godine kada se nastavlja drugi  dio sezone. Našim igračima čestitamo na pobjedi te im želimo sve najbolje u nastavku sezone.