Inter pobijedio Barcelonu, Džeko igrao od 56. minute

Fudbaleri Intera ostvarili su veliku pobjedu u 3. kolu Lige prvaka protiv direktnog konkurenta u borbi za plasman u narednu rundu, Barcelone (1:0).

“Nerazuri” su poveli u samom finišu prvog dijela kada je nakon sjajnog udarca pogodio Hakan Čalhanoglu. Inter je s vodstvom otišao na odmor, a onda je u nastavku vješto čuvao stečenu prednost. Pedri je uspio zatresti mrežu Andree Onane, ali je njegov gol poništen zbog igranja rukom.

Kapiten bh. reprezentacije Edin Džeko u igru je ušao u 56. minuti kada je zamijenio Hoakina Koreu (Joaquin Correa). Ovo je bila velika pobjeda milanskog tima protiv direktnog rivala za plasman u narednu rundu.

Inter nakon tri odigrane utakmice ima dvije pobjede i poraz, a Barcelona je na jednoj pobjedi i dva poraza. Ranije danas, Bajern je u okviru ove grupe C pobijedio protiv Viktorije Plzen sa 5:0.