Inter pred sami kraj meča ostao bez pobjede, Džeko nastavio igrati u sjajnoj formi

Juventus je izvukao bod u večerašnjem derbiju protiv Intera pogotkom s bijele tačke u samom finišu utakmice.

Domaćin je poveo na travnjaku stadiona Giuseppe Meazza u 17. minuti i to golom našeg Edina Džeke.

Snažnim udarcem sa ruba šesnaesterca Calhanoglu je uzdrmao prečku, na pravom mjestu se našao Dijamant i zatresao mrežu Juventusa. Bio je to njegov sedmi gol u posljednjih osam susreta.

Inter je dugo držao vodstvo, čak imao priliku udvostručiti prednost iz nekoliko kontranapada, ali Juventus je ipak došao do egala. Dumfries je napravio faul na Alexu Sandru, arbitar je dosudio jedanaesterac i dodijelio crveni karton treneru domaćih Simoneu Inzaghiju zbog burnog protesta.

Siguran realizator najstrože kazne bio je Paulo Dybala dvije minute prije kraja meča. Ispostavilo se, za konačnih 1:1.

Džeko je odigrao svih 90 minuta za milanski tim.

Ovim pogotkom Džeko se našao na drugom mjestu liste strijelaca Serije A sa sedam golova, gol više od njega ima samo Ciro Immobile.