JOLOVIĆ ZAVRŠIO U BOLNICI: Rukometaši Čelika bolji od Krajine

U Zenici je odigrana jedna dobra, snažna i zanimljiva rukometna utakmica, gdje se vodeća ekipa Prve lige Federacije BiH i najverovtnije budući premijerlgaš RK ,,Krajina” u prvoj četvrfinalnoj utakmici Kupa BiH pred zeničkom publikom, predvođena zeničanima Edinom Bajramovićem (postigao 11 golova) i Emirom Šahinovićem – predstavila u dobrom svjetlu. Jedina zamjerka ekipi Krajine je što su igrali vrlo  grubo, u čemu je prednjačio igač sa brojem 11 – Damir Dizdarević, koji je ponajbojem igraču Čelika Bošku Joloviću zadao žestok udarac u stomak, zbog čega je Jolović najprije prebačen u Hitnu pomoć Doma zdravlja Zenica, a zatim i u Urgentni centar  Zeničke kantonalne bolnice. Nakon detaljnih pretraga u Bolnici Joloviću  je propisano strogo  mirovanje i kućno liječenje a njegov nastup u narednoj utakmici je upitan.

Dežurna doktorica u Urgentom centru Kantonalne bolanice je konstovala pomjeranje želudca od jakog udarca laktom i preporučeno mi je strogo mirovanje i dijetalna ishrana u narednih nekoliko dana – kaže Jolović, koji se nakon prvobitnog šoka i detaljnih pretraga od udarca osjeća mnogo bolje.

Gosti su samo donekle bili ravnopravan protivnik u prvom poluvremenu, ali je pred kraj poluvremena Čelik potpuno preuzeo inicijativu i na kraju prvog poluvremena  ostvario rezultat od četiri gola razlike (18:14).

U drugom poluvremenu Čelik je potpuno dominirao i povećao razliku na desetak golova razlike, ali je krajnji rezultat utakmice  glasio 38:29 za Čelik.

U domaćoj ekipi, pored Davora Kadića, koji je proglašen igračem utakmice (postigao je 11 golova) odlično su igrali još Aldin Begagić (7 golova), Adnan Jaškić i Haso Ćosić (po 6 golova), te Boško Jolović do povrede (postigao 3 gola). Svakako treba istaći i odličnu igru Semira Memića u odbrani.

U gostijućoj ekipi briljirao je (Zeničanin) Edin Bajramović, koji je postigao 11 golova, a solidnu igru su pružili još i Burazor, Stanić i Lipović.

Uzvratna KUP utakmica u Cazinu igra se 25. marta, a već u petak 13. marta Čelik u borbi za bodove u Gradskoj areni dočekuje mostarski Zrinjski.

Čelik ponovo poziva ljubitelje sporta da u petak budu uz svoj Čelik…

Valja istaći da  je utakmicu u Gradskoj areni protiv Krajine, recimo, posmatralo oko 50 navijača iz Cazina! Obzirom na tu činjenicu oglasio se predsjednik RK Čelika Pane Škrbić:

Svaka im čast: ,,prevaliti” toliki put iz Cazina do Zenice zbog rukometne utakmice! Mi igramo dobro, požrtvovano, herojski, momci se bukvalno bacaju za svakom loptom, pobjeđujemo, borimo se za boje svog grada i svog Kluba! Šta još treba da uradimo da se broj gledalaca u Gradskoj areni makar utrostruči? – pita se predsjednik Pane Škrbić, dodajući da očekuje da će protiv mostarskog Zrinjskog broj posjetilaca ipak biti mnogo veći.