Još jedna sjajna partija: Fenomenalni Džanan Musa presudio Crvenoj zvezdi

Košarkaši Crvene zvezde doživjeli su i četvrti poraz u Euroligi ove sezone. U Madridu je bolji bio Real, predvođen Džananom Musom, a rezultat je glasio 72:56.

Nije Crvena zvezda uspjela da dođe do treće pobede u posljednja četiri gostovanja u Madridu.

Sredinom druge četvrtine Real na +18

Početak nije bio dobar po Zvezdu. Posle prve četvrtine imali su samo 10 postignutih poena i 15 koševa zaostatka.

Sredinom druge četvrtine prednost se povećala i na 18 razlike, ali onda Zvezda predvođena Vildosom smanjuje prednost na sedam razlike, a na poluvrijeme se otišlo rezultatom 39:30.

Zvezda je dobro otvorila drugo poluvrijeme i prednost su smanjili na dva razlike, ali onda izlazi Vildosa na zasluženi odmor i igra Zvezde se počinje raspadati pa se otišli u posljednju četvrtinu sa 10 poena zaostatka.

Bentil i Vildosa najefikasniji kod Zvezde

Tri minute prije kraja je Zvezda prišla na 5 poena, ali onda slijedi serija Reala za četvrti poraz ekipe iz Beograda u isto toliko mečeva.

Kod pobjednika Džanan Musa je bio najefikasniji sa 13 poena, uz četiri skoka, dok su dvocifreni bili Dek sa 12 uz osam skokova, Jabusele sa 11 i Tavares sa 10 uz šest skokova. Na drugoj strani Bentil je postigao 17 poena uz pet skokova, Vildosa 10 uz četiri asistencije, a Ognjen Dobrić i Hasan Martin po osam poena.

Džanan Musa je na terenu proveo 27 minuta, pogađao 2/4 za dva poena, 1/3 za tri poena i 6/7 sa linije slobodnih bacanja. Tome je dodao i četiri skoka, po jednu asistenciju i ukradenu loptu.