Judo klub “Zenica” ostvario zapažene rezultate na međunarodnom turniru u Prijedoru!

Judo klub “Zenica” nastupio je na petom Međunarodnom turniru u Prijedoru, gdje je nastupilo 450 takmčara iz Srbije, Hrvatske, Grčke i Bosne i Hercegovine.

Kako je to postala tradicija, uspješni zenički klub osvojio je zapažene rezultate i to u kategoriji juniorki Zejfa Burdalić -78kg 1. mjesto, u kategoriji seniora -70kg Krivić Anida 2. mjesto, Golub Mirza -90kg 3. mjesto, Ramiz Burdalić u kategoriji +100kg 1. mjesto i, njegov otac, u kategoriji veterana Ramiz Burdalić -73 kg te osvojio 2. mjesto.

Odlični rezultati koje su postigli na ovom prestižnom takmičenju samo su podstrek za još bolji i veći rad, a posebno su se zahvalili Fuadu Kasumoviću, gradonačelniku Zenice, i Asimu Musić, vijećniku Gradskog vijeća Zenice koji su im finansijski pomogli da odu na međunarodni turnir.

Posebno su fascinantni rezultati Ramiza Burdalića, koji je nakon tri godine pauze napravio povratak na velika vrata i osvojio prvo mjesto u kategoriji +100 kg.