Junak Reala iz 95. minute brutalno nokautiran, završio je na travi obliven krvlju

Njemački reprezentativac Antonio Rüdiger spasio je Real Madrid poraza od Šahtara golom u 95. minuti, a tom prilikom dobio je žestok udarac u glavu od protivničkog golmana i završio je obliven krvlju.

Šahtar je vodio rezultatom 1:0 zahvaljujući pogotku koji je postigao Zubkov u prvoj minuti drugog poluvremena, a kada se činilo da će aktuelni prvak Evrope doživjeti šokantan poraz, Rüdiger je spasio španski tim i donio im poravnanje.

Nakon centaršuta Kroosa, Rüdiger je bio najviši u skoku i uspio je prije protivničkog golmana Anatolija Trubina doći do lopte i poslati je u mrežu, no neposredno nakon toga doživio je žestok sudar s njim i medicinski tim Reala nekoliko minuta ukazivao mu je pomoć na terenu.

“Ono što te ne ubije, ojača te. Dobro sam, hvala vam na svim porukama”, poručio je ovaj štoper nakon utakmice.

Do kraja meča koji se igrao do 101. minute rezultat se nije promijenio i Real je došao do izuzetno važnog boda, posebno znajući da bi porazom znatno doveli u pitanje prolazak u nokaut fazu. Ovako, zahvaljujući Rudigeru i golu za 1:1, u posljednja dva kola ne bi trebali imati previše problema.

Kraljevski klub trenutno ima 10 osvojenih bodova, četiri više od Leipziga koji ima šest i pet bodova više od Šahtara koji je ostao na trećoj poziciji sa pet bodova.