Juniori Čelika se plasirali na završnicu Lige mladih BiH (FOTO)

Juniori OKK Čelik iz Zenice i Zvornik Basketa večeras su na Bilmišću odigrali utakmicu posljednjeg kola Lige mladih KSBiH.

Ovo je bila odlučujuća utakmica za obje ekipe, tako da se očekivala neizvjesna utakmica do samog kraja.

Gosti su bolje otvorili utakmicu te su prvi period riješili u svoju korist rezultatom 22:31, u drugoj četvrtini izabranici trenera Armela Mujakovića su zaigrali mnogo bolje, te se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 47:46 za ekipu Čelika.

U trećoj četvrtini Zeničani su nastavili s dobrom igrom, a desila se i jedna nezgoda. Najbolji igrač domaće ekipe Ahmet Begić u jednom duelu povrijedio je glavu, ovaj mladi košarkaš je zadobio povredu glave, te je brzom intervencijom medicinske službe njegova glava previjena.

Na iznenađenje mnogih ovaj košarkaš je nastavio utakmicu sa zamotanom glavom, znajući koliko je ova utakmica bitna za njegovu ekipu, te da ih pobjeda vodi na završnicu.

U zadnjih 10.minuta utakmice Čelik je ušao s prednošću 74:64, gostujući košarkaši u posljednjoj četvrtini su krenuli na sve ili ništa, smanjili su vodstvo domaćih, a onda kada su mislili da će prelomiti utakmicu u svoju korist, najefikasniji igrač domaće ekipe Ahmet Begić pogađa dvije trojke, koje su na kraju bile i presudne za pobjedu juniora Čelika. Konačni rezultat glasio je 91: 86 (22:31, 25:15, 27:18, 17:22) za Čelik, koji se pobjedom plasirao na završni turnir.

Kada su u pitanju najbolji pojedinci standardno najbolji je bio Ahmet Begić s 23 poena i sedam skokova, Porča je također bio dobar s 20 poena i osam skokova, kao i Podojak s 22 poena i tri asistencije, dok je Alić dodao 15 poena i šest asistencija.

Nakon utakmice Ahmet Begić odvezen je u Hitnu pomoć. gdje je dobio tri šava na glavi, te je morao primiti injekciju i slikati glavu.

Sve čestitke za hrabrog košarkaša čije sjajne igre u ovoj sezoni su ostale neopažene kod selektora juniorske reprezentacije BiH, koji ga nije uvrstio ni na širi spisak košarkaša, iako je ove sezone dominirao u ekipi Čelika, te bio najbolji strijelac i jedan od vodećih u cijeloj ligi.