Jusuf Nurkić upisao novi double-double, Sunsi jači od Giannisa i saigrača

Jusuf Nurkić upisao je novi double-double učinak (po deset poena i skokova), uz pobjedi njegovih Phoenix Sunsa nad Milwaukee Bucksima u jednom od derbija NBA lige.

Riječ je o duelu klubova koji su između dvije sezone napravile značajnu rekonstrukciju igračkog kadra nakon kojih su u tekući šampionat najjače svjetske košarkaške lige zakoračili kao favoriti za titulu.

Nurkićevi Sunsi su slavili na svom terenu rezultatom 114:106. Najbolji bosanskohercegovački košarkaš je za 32 minuta imao još četiri asistencije i dvije osvojene lotpe.

Strijelce “Sunca” predvodio je veliki trojac Devin Booker (32 poena), Kevin Durant (28) i Bradley Beal (25).

Na drugoj strani je briljirao Giannis Antetokounmpo (34 poena, 10 skokova, 6 asistencija), ali je izostala podrška preostale dvije zvijezde Bucksa – Damian Lillard je zbog povrede propustio ovu utakmicu, dok se Khris Middletom povrijedio nakon samo osam odigranih minuta i više se nije vraćao na parket.

Milwaukee nakon ovog poraza ima omjer od 33/18 i zauzima treće mjesto u Istočnoj konferenciji NBA lige. Sunsi su šesti na Zapdau, sa 30 pobjeda i 21 porazom.

Naš centar Nurkić je nakon 47 nastupa na prosjeku od 27,3 minute, 12,0 poena, 10,3 skoka i 3,7 asistencija u sezoni. Ovo mu je bio 17. meč u kojem je imao double-double, odnosno dvocifreni učinak u dvije statističke kategorije.