Kada i protiv koga Zmajevi igraju naredni meč nakon poraza od Ukrajine

Nogometne reprezentacije Izraela i Islanda večeras su u Budimpešti odigrale meč polufinala baraža za Euro, a pobjedu je s 4:1 neočekivano odnio Island i on će biti rival Ukrajini u finalu doigravanja, piše Klix.

Tako je sada jasno da će Zmajevi u utorak (26. mart) na stadionu Grbavica igrati prijateljsku utakmicu protiv Izraela, pošto su ove selekcije poražene u večerašnjim polufinalnim susretima.

Poveo je u Budimpešti Izrael u 31. minuti meča iz penala, koji je sigurno realizirao Zahavi, ali u finišu prvog poluvremena Islanđani prave preokret.

Prvo je za 1:1 pogodio Gudmundsson u 39. minuti, a za vodstvo od 2:1 je strijelac bio Traustason samo tri minute poslije!

U nastavku Izrael nije nikako uspijevao da nađe put do gola nominalnog gosta na ovoj utakmici, a posao mu je dodatno otežan crvenim kartonom koji je zaradio Revivo u 73. minuti meča.

No, u 80. minuti je Izrael dobio šansu da iz penala dođe do poravnanja, ali šut Zahavija s bijele tačke nije bio precizan pa je ostalo 2:1!

Island je nakon toga s dva gola Gudmundssona brutalno kaznio ovaj promašaj Zahavija i došao do pobjede od 4:1 za plasman u finale baraža.

Tamo će Island u utorak igrati protiv Ukrajine, koja će ga vjerovatno ugostiti u Poljskoj, dok će na Grbavici od 20.45 sati Zmajevi igrati prijateljski meč sa Izraelom.