Kakanj open 2018: Judo klub “Zenica” ostvario zapažene rezultate

U Sportskoj dvorani Kakanj jučer je održan tradicionalni judo turnir “Kakanj open 2018”.

Turnir se održava već jedanaestu godinu zaredom, a zbog svoje kvalitete i prepoznatljivosti uvršten je u oficijelni kalendar Judo saveza Bosne i Hercegovine.

Na ovom turniru, koji je ugostio oko 450 takmičara, učestvovao je i Judo klub “Zenica” kojeg je predstavljalo pet takmičara i ostvario je zapažene rezultate.

Treće mjesto u kategoriji poletarci -24kg osvojio je Davud Gađun, dok je Hasan Seferović osvojio dvije zlatne medalje i to u kategorijama -24 mlađi pioniri i -24 stariji pioniri.

U dvije kategorije nastupio je i Haris Seferović (kadeti -50, i do 55kg) osvojivši dva zlata, dok je Arman Gađun osvojio treće mjesto u kategoriji starijih pionira -34kg.

Ovo je još jedan od međunarodnih turnira na kojem je Judo klub “Zenica” ostvario zapažene rezultate, a trener Ramiz Burdalić ističe kako je sve plod napornog rada, svakodnevnog odricanja i predanosti ovom sportu.