Kenan Smaka iz Kaknja, velika nada bh. kickboxa: Cilj je osvojiti europsko prvenstvo

Kenan Smaka, 17-godišnji kickboxer iz Kaknja, nedavno je osvojio još jedno značajno takmičenje u svojoj karijeri, dodavši pedeset i prvu medalju u kolekciju svog kluba “Warriors”. Inače, na takmičenju je učestvovalo čak 635 takmičara iz 12 različitih država.

To je bio povod za razgovor sa Smakom za portal “072info”, ali i prilika da saznamo njegove planove za budućnost. Kenan je opisao takmičenje kao izazovno iskustvo, ističući da su borbe bile zahtjevne, ali je svojim trudom i predanošću uspio odnijeti pobjede.

-U prvoj borbi sam nokautirao protivnika, dok sam u u finalu bio bolji od predstavnika iz Srbije – kazao je Smaka.

Takmičenje se održalo u Tešnju, gdje je imao priliku susresti se s različitim borcima koji su imali različite stilove.

-Vidio sam različite borce sa različitim stilovima borbe. Moje iskustvo je dobro, zato što sam sve njih uspio savladati i drago mi je što sam doprinio svom timu tokom ovog takmičenja, zato smo zaslužni moj trener Nerdin Fejzović i ja – ponosno je kazao Smaka u razgovoru za 072info.

Naš sagovornik je istakao da pripreme za ovo takmičenje nisu bile jednostavne, ali je zahvalan svom treneru Nerdinu na stručnom vođenju i podršci tokom cijelog procesa.

-Moja najveći uzori su moji roditelji i dva starija brata, koji su mu uvijek bili velika podrška u sportskoj karijeri – istakao je Smaka.

Ovaj mladi sportaš već je osvojio balkansko prvenstvo u svojoj kategoriji, ali tu ne planira stati.

-Trenutno sam osvojio balkansko takmičenje u svojoj kategoriji i vjerujem da to neće biti moje posljednje takmičenje koje ću osvojiti. Kada napunim 18 godina, borit ću se profesionalnim kickboxom i predstavljati svoj klub kao do sada – govori on.

Njegova poruka za mlade koji sanjaju o postizanju sličnih uspjeha je jednostavna – bavite se sportom i vjerujte u svoje snove.

-Moj sljedeći cilj je osvojiti europsko prvenstvo u kickboxu, a nakon završetka školovanja, nastaviti ću marljivo trenirati i predstavljati svoj klub na još većim natjecanjima, uz ponosno predstavljanje svoje domovine – zaključio je Smaka za portal 072info.