KK Bosna Royal u sjajnoj atmosferi u zeničkoj Areni bolja od OKK Čelik

Košarkaši Čelika i Bosne-Royal večeras su u zeničkoj Areni u sjajnoj atmosferi pred oko 2000 gledalaca odigrali derbi meč 13. kola A1 lige. U uzbudljivoj utakmici na kraju je slavila ekipa Bosne rezultatom 80:92.

Zeničani su u duel ušli s omjerom od osam pobjeda i četiri poraza, dok je Bosna kao lider na tabeli u Zenicu stigla s omjerom 11 pobjeda i samo jedan poraz i to od Čelika u prvom dijelu sezone.

Utakmica starih rivala posjetila je na nekadašnje duele ovih ekipa u najvišem rangu takmičenja. Dosta naboja, grešaka, glasno navijanje, ali i dobrih košarkaških poteza. Igrači Bosne bolje su otvorili večerašnju utakmicu, zatvorili su ponajboljeg igrača domaće ekipe Muratovića, te su u napadu preko Dragolja i Criswela dolazili do laganih poena. Na kraju prve četvrtine bilo je 11:19 za Bosnu.

U drugoj četvrtini nešto bolja igra domaće ekipe, ali gosti su imali i dalje prednost. Mnogo početničkih grešaka izabranika Josipa Pandže bilo je u prvom poluvremenu, a to se odrazilo i na rezultat. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 33:42 za goste iz Sarajeva.

U trećoj četvrtini nešto bolja igra Zeničana, koji su zahvaljujući sjajnom Križanoviću uspjeli smanjiti vodstvo gostiju. Nakon trećeg perioda na semaforu je bilo 57:62 za goste. U posljednjoj četvrtini dosta naboja, ali i grešaka sudijske trojke, Nožinovića, Ališehovića i Hodžića, koji su nepotrebnim sudijskim odlukama podigli atmosferu u dvorani.

U 34. minuti nakon slobodnih bacanja Križanovića na semaforu je bilo 70:75 za goste. Na dvije minute prije kraja na semaforu je bilo 78:83 i navijači u Areni su pomislili da Čelik može do preokreta.

Nisu imali snage domaći košarkaši da preokrenu rezultat, jer osim Križanovića večeras nije bilo raspoloženih pojedinaca. S druge strane u Bosni su Criswel, Guzonjić, Bećirović igrali tokom cijele utakmice sjajno kako u odbrani tako i napadu. Na kraju utakmice bilo je 80:92 (11:19, 22:23, 24:20, 23:30) za ekipu Bosne.

Kada su u pitanju najbolji pojedinci u redovima Bosne, Criswel je ubacio 22, Bečirović 18, Guzonjić i Dragolj po 16 poena. Odličan je bio i Dinko Peljto kojem je falio jedan skok do triple doublea. U redovima Čelika, Ranko Križanović je ubacio 32 poena uz sedam skokova, Nebojša Maksimović dodao je 17 poena.

Bosni je večerašnja pobjeda bila 12 u sezoni uz samo jedan poraz ubjedljivo su prvi, Čelik je s druge strane na omjeru osam pobjeda i pet poraza, te dijele drugo mjesto na tabeli s ekipom Turbine.