KK PERFEKT ZENICA : 28 medalja sa tri turnira iz Ilijaša, Usore i Pljevlja-Crna Gora. Adilović Adila najuspjenija takmičarka u Ilijašu, Jusić Jusuf najuspješniji takmičar u Usori

Poštovani roditelji, draga djeco i simpatizeri našeg Karate klub Perfekt Zenica,

protekli vikend smo učestvovali na tri karate turnira u Ilijašu, Usori i Pljevlju-Crna Gora i ukupno smo osvojili 28 medalja. Osvojili smo 7 zlatnih, 11 srebrenih i 10 bronzanih medalja.

U subotu 11.05.2024.godine učestvovali smo na 24. Međunarodnom memorijalnom turniru “Rašid Buća” u Ilijašu. Turnir je okupio iz 2 države 46 klubova sa 544 prijave i 494 učesnika.  Karate Klub ”RASID BUCA” – Ilijas upućujemo iskrene čestitke za organizaciju i gostoprimstvo.

Naš klub je učestvovao sa 9 takmičara u 18 kategorija, te smo ukupno osvojili 14 medalja i to 3 zlatne, 7 srebrenih i 4 bronzane.

Prva mjesta i zlatne medalje su osvojili :

– Adilović Adila KATE – Djevojčice – Oranž pojas (10 g)

– Huseinspahić Demir KATE – Dječaci 9 g.

– Bošnjak Merjem BORBE – Djevojčice 11 g. +44kg

Drugo mjesto i srebrene medalje su osvojili :

– Bektaš Dalija KATE – Djevojčice – Žuti pojas (-7 g)

– Adilović Adila KATE – Djevojčice – Oranž pojas (9 g)

– Adilović Adila BORBE – Djevojčice 8/9 g. -36kg

– Huseinspahić Demir KATE – Dječaci 10 g.

– Smajić Adna BORBE – Djevojčice 10 g. -34kg

– Isaković Amina BORBE – Djevojčice 10 g. +40kg

– Pinjić Dalia BORBE – Djevojčice 11 g. -36kg

Treće mjesto i bronzane medalje su osvojili :

– Bektaš Dalija KATE – Djevojčice – Žuti pojas (6 g)

– Bošnjak Merjem KATE – Djevojčice 11 g.

– Macanović Sumeja BORBE – Djevojčice 11 g. -44kg

– Smajić Adna KATE – Djevojčice 10 g.

Naša takmičarka Adilović Adila sa ukupno osvojene 3 medalje je proglašena za najuspješniju takmičarku turnira u neslužbenim kategorijama, te joj je organizator uručio zlatni pehar za najuspješniju takmičarku.

U nedjelju 12.05.2024.godine smo učestvovali na karate turniru 14.Karate-sport prijateljstva-Usora open 2024 u Usori. Turnir je okupio 38 klubova sa 473 prijave i 353 učesnika. Karate klub Usora šaljemo sve pohvale za organizaciju i gostoprimstvo.

Naš Karate klub Perfekt Zenica je učestvovao sa 6 takmičara u 15 kategorija i ukupno smo osvojili 10 medalja i to 4 zlatne, 1 srebrena i 5 bronzanih medalja.

– Jusić Jusuf KATE – Dječaci – Žuti pojas (9 g)

– Jusić Jusuf KATE – Dječaci – Žuti pojas (10 g)

Treća mjesta i bronzane medalje su osvojili :

– Jusić Nahla KATE – Djevojčice – Žuti pojas (8 g)

– Hasanbašić Kaan KATE – Dječaci 10 g.

Jusić Jusuf sa osvojene dvije zlatne medalje je zauzeo visoko prvo mjesto kao najuspješniji takmičar turnira u neslužbenim kategorijama.

U nedjelju 12.05.2024.godine učestvovali smo na 18. Internacionalnom karate turniru “PLJEVLJA OPEN 2024” u Crnoj Gori. Turnir je okupio 7 drzava 37 klubova sa 528 prijava i  346 takmicara. Karate klubu *Potoci* Pljevlja idu sve pohvale za organizaciju i posebno veliko hvala za gostoprimstvo.

Naš Karate klub Perfekt Zenica je učestvovao sa 3 takmičarke u 6 kategorija i ukupno smo osvojili 4 medalje i to 3 srebrene i 1 bronzanu medalju.

Srebrene medalje su osvojile :

– Amina Isaković KATE djevojčice U10 apsolutni nivo

– Dalia Pinjić KATE djevojčice U11 apsolutni nivo

– Merjem Bošnjak BORBE djevojčice 11 godina 44+ kg

Bronzanu medalju je osvojila :

–  Merjem Bošnjak KATE djevojčice U11 apsolutni nivo

Ekipu kluba su predvodili treneri kluba Ivana Džanković i Nermin Bošnjak.

Od srca iskrene čestitke svim učesnicima, posebno osvajačima medalja. Zahvaljujemo se roditeljima na punoj podršci i povjerenju. Izuzetno smo zadovoljni i ponosni na našu djecu. Analizirali smo svaki nastup, zadali zadaću i imamo planove šta treba da popravimo do idućeg turnira.

Klub nastavlja sa svakodnevnim treninzima u Osnovnoj školi *Edhem Mulabdić* u Zenici. Upis novih članova je otvoren i pozivamo sve zainteresovane da postanu dio PERFEKT porodice.

Sljedeći vikend nastupamo na dva turnira u Sarajevu. Krajem mjeseca maja putujemo sa Reprezentacijom Bosne i Hercegovine na Balkansko karate prvenstvo u Istanbul-Turska, gdje nastupaju naše dvije reprezentativke Amina Isaković i Merjem Bošnjak.