KK PERFEKT ZENICA : Protekli vikend smo osvojili 64 medalje, dva zlatna pehara iz Goražda i Viteza

Poštovani roditelji, draga djeco i simpatizeri našeg Karate klub Perfekt Zenica,

protekli vikend smo učestvovali na dva karate turnira u Goraždu i u Vitezu. Ukupno smo osvojili 64 medalje i to 11 zlatnih 16 srebrenih 25 bronzanih i 3 učesničke medalje.

Osvojili smo veliki zlatni pehar za najbrojniju ekipu turnira, dok je Ejna Bešo osvojila zlatni pehar za najuspješniju takmičarku turnira u Vitezu.

U subotu 13.04.2024.godine učestvovali smo na Međunarodnom karate turniru * 3.SPECIJAL KUP 2024* u Goraždu. Turnir je okupio iz 4 Države 56 klubova 554 takmičara i 640 prijava. Sve pohvale organizatoru karate klubu *Specijal* za organizaciju i gostoprimstvo.

Naš Karate klub Perfekt Zenica je nastupao sa 4 takmičara u 10 kategorija i ukupno smo osvojili 9 medalja i to 2 zlatne 3 srebene i 4 bronzane.

Prva mjesta i zlatne medalje su osvojili :

– Hasanbašić Kaan KATE – Dječaci 10 g.

– Bošnjak Merjem BORBE – Djevojčice 11 g. +44kg

Druga mjesta i srebrene medalje su osvojili :

– Bošnjak Hamza KATE – Dječaci – Žuti pojas (-7 g)

– Bošnjak Hamza KATE – Dječaci – Žuti pojas (8 g)

– Pinjić Dalia KATE – Djevojčice 12 g.

Treća mjesta i bronzane medalje su osvojile :

– Pinjić Dalia KATE – Djevojčice 11 g.

– Hasanbašić Kan KATE – Dječaci 11 g.

– Hasanbašić Kan BORBE – Dječaci 10 g. -40kg

– Bošnjak Merjem KATE – Djevojčice 11 g.

Nakon nastupa na turniru posjetili smo izletište *Rorovi* iznad Goražda.

U nedjelju 14.04.2024.godine učestvovali smo na Memorijalnom karate turniru * AHMED PEZER* u Vitezu. Turnir je okupio 37 Klubova 599 prijava i 430 učesnika. Iskrene čestitke karate klubu *Ipon* Vitez za organizaciju, gostoprimstvo i prijateljski odnos.

Naš karate Karate klub Perfekt Zenica je nastupao sa 41 takmičarom u 67 kategorija. Na ceremoniji otvorenja turnira našem klubu je uručen VELIKI ZLATNI PEHAR za najbrojniju ekipu turnira.

Ukupno smo osvojili 45 medalje i to 9 zlatnih 13 srebrenih 21 bronzanih i 3 učesničke medalja.

– Buljugić Iman KATE – Dječaci – Žuti pojas (-7 g)

– Adilović Adila KATE – Djevojčice – Oranž pojas (10 g)

– KATE – Ekipno Kadetkinje/Juniorke

– Buljugić Iman KATE – Dječaci – Žuti pojas (8 g)

– Adilović Adila KATE – Djevojčice – Oranž pojas (9 g)

– Kadrić Dalila KATE – Djevojčice – Oranž pojas (11+ g)

– Huseinspahić Demir KATE – Dječaci 9 g.

– Bajrambašić Sanari KATE – Djevojčice 8 g.

Treća mjesta i bronzane medalje su osvojili :

– Fedor Arman KATE – Dječaci – Žuti pojas (11+ g)

– Beganović Elma KATE – Djevojčice – Žuti pojas (11+ g)

– Podojak Džuri KATE – Djevojčice – Oranž pojas (-7 g)

– Podojak Džuri KATE – Djevojčice – Oranž pojas (8 g)

– Kadrić Dalila KATE – Djevojčice – Oranž pojas (10 g)

– Podojak Džuri BORBE – Djevojčice 8/9 g. -28kg

– Bojić Hamza KATE – Dječaci – Žuti pojas (-7 g)

– Bektaš Dalija KATE – Djevojčice – Žuti pojas (-7 g)

– Ahmić Iman KATE – Djevojčice – Oranž pojas (10 g)

– Zeher Abdurrahmman

U ukupnom plasmanu od 37 klubova u neslužbenim kategorijama smo zauzeli visoko 4 mjesto, dok smo u službenim kategorijama zauzeli 6 mjesto.

Naša Adila Adilović je proglašena kao najuspješnija takmičarka turnira u neslužbenim kategorijama sa osvojene 2 zlatne i jednom srebrenom medaljom.

Naša Ejna Bešo je proglašena za najuspješniju takmičarku turnira u službenim kategorijama sa osvojene 2 zlatne i 2 srebrene medalje. Ejni je uručen veliki zlatni pehar za najuspješniju takmičarku turnira.

Ekipu kluba su predvodile pomoćne trenerice Lamija Kalabić i Sarah Mlivić, te licencirani treneri Hatidža Smriko, Ivana Džanković i glavni trener Nermin Bošnjak.

Od srca iskrene čestitke svim učesnicima, a posebno osvjačima medalja. Dokazali smo da smo izuzetno brojna ekipa i da imamo vrhunske karatiste. Ponosni smo i na naše nove takmičare, koji imaju ogroman talenat i potencijal. Mi cijelim srcem vjerujemo u našu djecu i tražim malu iskricu u svakom djetetu kako bi izgradili prave sportiste i ljude.

Posebno smo ponosni na cijeli klub jer smo podržavali svako dijete i svaki nastup, zajedno prolazili kroz pobjede i poraze.

Zahvaljujemo se roditeljima na punoj podršci djeci, trenerima i klubu.

Naš Karate klub Perfekt Zenica nastavlja sa svakodnevnim treninzima u Osnovnoj školi *Edhem Mulabdić* u Zenici. Pozivamo sve zainteresirane da postanu dio PERFEKT PORODICE. Treninzi su svaki radni dan od 19:00 h. Imamo dvije početne grupe mlađa 4-6 godina i starija 7+ godina. Karate je sport za dječake i djevojčice.

Sljedeći vikend naš klub putuje na 3.kolo Tuzlanske regije u Gračanicu, dok vikend poslije učestvujemo na Državnom karate prvenstvu za djecu.