Komični i bizarni golovi s utakmice 2. Bundeslige postali hit na internetu

Nogometaši Erzgebirge Auea i Hamburger SV podijelili su bodove u okviru devetog kola 2. Bundeslige odigravši neriješeno 1:1, a susret su obilježila dva nevjerovatna gola koja su brzo postala hit na društvenim mrežama.

Aue je do vodstva došao u 23. minuti kada je Jonjića lopta doslovno pogodila u glavu i završila iza leđa golmana HSV-a. Prethodno je David intervenisao, uradio sve što je do njega, ali Jonjić se našao na “pogrešnom” mjestu i lopta je završila u golu.

Minimalnim vodstvom domaćina okončano je prvo poluvrijeme, a jedan od ključnih detalja utakmice dogodio se u 69. minuti kada je Messeguem dobio crveni karton pa je domaćin do kraja meča igrao s igračem manje.

HSV je krenuo na sve ili ništa, a do gola su stigli u četvrtoj minuti sudijske nadoknade. I to na kakav način. Carlson je postigao vjerovatno jedan od najbizarnijih autogolova ikad te tako oduzeo svom timu pobjedu na ovom susretu.

Aue se nalazi na pretposljednjoj 17. poziciji na tabeli 2. Bundeslige, dok je HSV petoplasirani.