Konačno je neko zaustavio Arsenal, odlični Newcastle obradovao Manchester City

Odigrana su tri duela 19. kola engleske Premier lige, a u jednom od najvećih derbija, makar ako je gledati aktuelnu sezonu, Arsenal i Newcastle odigrali su meč bez golova.

Arsenal je sa sedam pobjeda na domaćem terenu u isto toliko odigranih susreta dočekao Newcastle. Bio je to duel prvog i trećeg tima na tabeli i ekipa koje ciljaju najviši plasman ove sezone.

Na terenu smo dobili pravu “rovovsku” bitku. Sudija Andy Madley posezao je za kartonima kao na “traci”, a Arsenal je imao više od igre tokom većeg dijela susreta.

Dvije dobre prilike na startu imali su Bukayo Saka i Granit Xhaka, ali obojica su bili neprecizni. Uzvratio je Joelinton u finišu prvog dijela kada je glavom šutirao pored gola nakon kornera.

Gabriel Martinelli je mogao do gola u 80. minuti, ali je šutirao glavom pored gola, da bi fantastičnu priliku propustio u 88. minuti Eddie Nketiah. Tačnije, golman Newcastlea Nick Pope izvrsno je intervenisao.

Ostalo je 0:0, tako da se ovom rezultatu obradovao i Manchester City koji ima priliku vratiti zaostatak na dostižnih pet bodova.

U preostala dva meča Everton je pregažen na svom terenu od Brightona rezultatom 1:4, što bi mogla biti posljednja utakmica Franka Lamparda na klupi Karamela, dok je Aleksandar Mitrović majstorskim golom donio trijumf Fulhamu na gostovanju Leicesteru (0:1).