Korak prema Evropskom prvenstvu, reprezentacija BiH razbila Bugarsku

Utakmica po utakmicu, to je ono što stalno napominje Vedran Bosnić selektor muške košarkaške reprezentacije. I tako je došao treći ogled, nakon dvije pobjede. Na Ilidži je naša reprezentacija demolirala Bugarsku i napravila još jedna korak prema Evropskom prvenstvu.

Od samog početka Bosnićevi izabranici bili su bolji, pa je na kraju prve četvrtine bilo plus 11 (22:11). Nastavak je donio još bolju igru i nakon 20 minuta na semaforu u “balonu” stajalo je 45:21.

Nisu naši popustili ni u drugom poluvremenu, a nakon tri perioda igre bilo je 67:39. U 36. minuti bilo plus 32 – 76:44, a do karaj naši igrači su nastavili u jakom ritmu za konačnih 88:49.

Kamenjaš 12, Roberson 11, Sulejmanović, Milošević 10, Atić 9, Penava, Vrabac Gegić, Čampara 7…