Korak prema Evropskom prvenstvu, reprezentacija BiH razbila Bugarsku

873x400 1306
TEKST SE NASTAVLJA NAKON REKLAME
KRAJ REKLAME

Utakmica po utakmicu, to je ono što stalno napominje Vedran Bosnić selektor muške košarkaške reprezentacije. I tako je došao treći ogled, nakon dvije pobjede. Na Ilidži je naša reprezentacija demolirala Bugarsku i napravila još jedna korak prema Evropskom prvenstvu.

Od samog početka Bosnićevi izabranici bili su bolji, pa je na kraju prve četvrtine bilo plus 11 (22:11). Nastavak je donio još bolju igru i nakon 20 minuta na semaforu u “balonu” stajalo je 45:21.

Nisu naši popustili ni u drugom poluvremenu, a nakon tri perioda igre bilo je 67:39. U 36. minuti bilo plus 32 – 76:44, a do karaj naši igrači su nastavili u jakom ritmu za konačnih 88:49.

Kamenjaš 12, Roberson 11, Sulejmanović, Milošević 10, Atić 9, Penava, Vrabac Gegić, Čampara 7…