KOŠARKA: KZK Čelik – ZKK Play off (88 : 72)

Sjanim drugom poluvremenom košarkašice Čelika su ubilježile pobjedu nad sarajevskim Play off-om 88-72. Susret je odigran u okviru 3.kola Međunarodne regionalne lige. Košarkašice Čelika dobro su otvorile susret protiv Play off-a i već u petoj minuti imale prednost 13:5. Nakon toga gošće su predvođene amerikankama Džonson i Adams zaigrale nešto bolje pa je u 10-toj minuti bilo 21:20.  U istom ritmu gošće su nastavile pa su u 15-toj minuti imale prednost 26:32.

IMG_3663

Do kraja prvog poluvremena igralo se izjednačeno pa se na odmor otišlo vodstvom gošći 39:42. Odbrambeni zadaci u prvom poluvremenu nisu funkcionisali u redovima Čelika pa su gošće postigle čak 42 poena. Drugo poluvrijeme je ekipa Čelika odigrala sjano, te u prvih pet minuta nastavka došle do prednosti 51:46. Kako je utakmica odmicala domaće košarkašice su sve više podizale ritam igre i u 35.minuti imale prednost 77:66. Do kraja su domaće furiozno odigrale za konačnih 88:72. Sjajan trenažni proces u proteklih 10-ak dana košarkašice Čelika su okrunile sjajnom pobjedom. Već narednog vikenda košarkašice Čelika će u okviru 1.kola šampionata Bosne i Hercegovine ugostiti Slobodu iz Novog Grada.

IMG_3650

Čelik: S. Halimić, M. Džinić 18, Z. Gagić 13, N. Kovačević, M. Hajder, A. Kalušić 27, M. Rahmanović 13, S. Pašić, I. Rahmanović 11, A. Čorović, A. Iriškić 6, B. Hebib.
Trener: Almir Hamzić

Play off: M.  Mujović, B. Čurović, E. Ganilović 3, T. King 8, C. Adamas 14, E. Hero 1, M. Johnson 27, E. Kovačević, D. Pašić 2, A. Đapo 17, S. Penava, A. Alispahić.
Trener: Goran Lojo

Sudije: Dragan Kralj – Trebinje, Tomislav Stapić – Mostar, Vladimir Marić – Čitluk.