Košarkaši Čelika savladali Play off iz Sarajeva (FOTO)

IMG_1764

Košarkaši Čelika u prvoj ovogodišnjoj utakmici, u okviru 10. kola A-1 lige KS BiH večeras su u pred oko 300 gledalaca u Gradskoj areni sa 64:62 (39:34) pobijedili ekipu Ply off iz Sarajeva.

Pobjedu Zeničanima za ostanak na čelu tabele sa omjerom 9:1, 5 sekundi prije kraja utakmice donio je najbolji igrač Dino Hodžić pogodivši dva slobodna bacanja. Čelik je u 1. poluvremenu imao minimalnu prednost, međutim na početku 3. četvrtine Zeničanima ništa nije polazilo za rukom. Igrali su slabo u odbrani, neorganizovano u napadu i rezultat toga je da su za 7 minuta postigli tek jedan poen.

U posljednjoj četvrtini oba tima su se smjenjivala u vodstvu, borbeni gosti preko Ferhatbegovića i Velića pogađali koš Čelika i bili na korak do senzacije. Finiš nekvalitetne košarkaške predstave na kraju je pripao Čeliku. Za ekipu trenera Nedžada Hodžića debitovao je i Armin Avdibegović, nekadašnji reprezentativni bek. Avdibegović je postigao 17 poena, jedan manje od Dine Hodžića. Esnaf Durmić i Aldin Klinac postigli su po 6 poena, Kenan Arnaut 4, a Benjamin Fejzagić, Nebojša Anđelić i Kenan Fajković po 1 poen. Kod gostiju Ferhatbegović je postigao 17, Velić 15, Gudić 14, Salčin 12 i Kurtagić 4 poena.