Košarkašice Čelika deklasirale Jedinstvo

Košarkašice Čelika upisale su osmu prvenstvenu pobjedu za treću poziciju sa 18 bodova na kraju prvog dijela Lige 11.U zaostaloj utakmici iz 8. kola u Areni Zenica pobijedile su Jedinstvo BHT iz Tuzle sa 100:67.Gošće su imale početnu prednost od 0:3 i 5:8 u prvim minutama susreta.

Prva dionica završena je sa 25:19 za domaće.Na odmor se otišlo sa 44:35.Treća četvrtina praktično je riješila pitanje pobjednika.Čelik je na početku posljednje dionice imao plus 22 poena, 71:49 što je bilo nedostižno za Jedinstvo.U posljednjih deset minuta gošće nisu imale snage i kvaliteta da umanje poraz.Rezultat je bio 100:67.Kod gošći Melisa Brčaninović upisala je nevjerovatnih 48 poena,a Glotić 12 koševa.Kod Čelika Iriškić je upisala 26,Kovačević 23 a Heljić 19 poena.

Liga 11 se nastavlja 18.februara.Košarkašice Čelika u 12.kolu gostuju kod Ekipe Rudar sport.