Košarkašice Čelika poražene od gošći iz Beograda (FOTO)

IMG_3318

Zeničke košarkašice sinoć su u okviru 9. kola Međunarodne regionalne lige u Gradskoj areni Zenica upisale poraz od košarkašica Radivoj Koraća iz Begorada.

Iako je ekipa Čelika dobro otvorila utakmicu i posjedovala najveću razliku u takmici u 10. minuti susreta kada je rezultat glasio 23:10, Beograđanke koriste nekoliko grešaka domaćih košarkašica što za rezultat donosi vodstvo gošći nakon prvog dijela utakmice 33:34.

U trećem periodu ekipa Koraćapokazala je kvalitetnu igru na parketu što govori i rezultat sredinom trećeg perioda koji je glasio 45:55. Međutim, završnica ovog perioda definitivno je pripala čeličnim djevojkama tako je rezultat nakon isteka 30. minute susreta glasio 60:57. Četvrti period donio je najzanimljivija dešavanja na parketu, budući da nijedna ekipa nije uspijevala postići visoku rezultatsku prednost. Ipak, sami finiš susreta ipak je odlučio pobjednika pa je tako samo 10 sekundi do kraja susreta rezultat iznosio 72:70 za gošće iz Beograda, potom ekipa Čelika pravi brzi prekršaj, gošće pogađaju oba slobodna bacanja za 74:70. Posljednji pokušaj košarkašica Čelika da naprave nešto u rezultatskom smislu nije uspio, te se ovim rezultatom i završila utakmica.