Košarkašice Čelika poražene od podgoričke Budućnosti 68:74 (FOTO)

KZK CELIK ZENICA

Nakon šest uzastopnih pobjeda u svim takmičenjima, košarkašice Čelika su doživjele poraz od podgoričke Budućnosti 68:74, u okviru 7.kola Međunardone regionalne košarkaške lige. U prvim trenucima igre obje ekipe su držale visok ritam i ni jedna nije uspjela napraviti značajniju razliku. Nakon pet, šest minuta igre gošće su napravile nekoliko dobrih napada na koje domaća ekipa nije adekvatno odgovorila i stekle su porednost od 11 poena razlike 9:20.

Dugo se ova razlika u korist gošći držala, da bi u finišu prvog dijela opet gošće dobro odigrale i na poluvrijeme otišle sa prednošću 25:42. Početak drugog dijela potpuno drugačija slika. Ekipa Čelika je zaigrala mnogo bolje posebno u finišu trećeg dijela i cijeli četvrti, te su skoro anulirale prednost. U nekoliko navrata imale su Čelikove igračice priliku da potpuno preokrenu rezultat (53:55, 57:59, 64:66) ali u ključnim trenucima je ponestajalo koncentracije tako da nisu uspjele u tim nakanamakao ni doći do pobjede. Gošće predvođene Milicom Deurom i Anom Poček iskontrolisale su utakmicu do kraja i upisale sasvim zasluženu pobjedu 68:74.

U domaćem timu najefikasnije su bile Zvjezdana Gagić sa 18, Aida Kalušić je dodala 14, a Jasmina Bigović 13 poena. Kod gošći Milica Deura je ubacila 19 poena, Haleigh Lankaster je dodala 15, a Ana Radović 13 poena. I pored poraza ekipa Čelika je ostala sa velikim šansama da u naredne dvije utakmice izbori završnicu Regionalne lige.