Košarkašice „Čelika“ poražene od podgoričke „Budućnosti“

Košarkašice Čelika u okviru 4. kola Međunarodne regionalne lige poražene su večeras u zeničkoj “Areni” u susretu sa ekipom Budućnosti Bemax iz Podgorice.

Iako su najavili kako će “pokazati zube” na domaćem parketu, podgoričke košarkašice porazile su Zeničanke rezultatom 63:69 (13:14, 13:21, 19:17, 18:17).

por1

Valja istaći kako su košarkašice Čelika uspijevale parirati gostujućoj ekipi u prvoj četvrtini, međutim ipak je favorizovana ekipa Budućnosti prednost ostvarenu još u prvom poluvremenu uspjela zadržati do samog kraja susreta.

U redovima lidera na tabeli sa maksimalnim učinkom najbolje su se pokazale Jovana Popović postigavši 22 poena te Irena Matović sa postignutih 14 poena, dok su u Čeliku najbolji učinak na parketu postigle Tamara Kapor sa 22 i Aldijana Iriškić sa 17 poena.

Nataša Popović ostvarila je “double-double” učinak od 11 poena i 11 skokova.

Podsjetimo, košarkašice Budućnosti iz Podgorice pobjednice su i 6. Međunarodnog memorijalnog turnira “Amna Fazlić”, koji je u organizaciji KŽK Čelik realizovan krajem septembra mjeseca.