Košarkašice Čelika slavile zasluženu pobjedu Crvenom Zvezdom (79:77) (FOTO)

k5

U prepunom košarkaškom gledalištu (Arena Zenica) košarkašice Čelika slavile su zasluženu pobjedu nad ekipom Crvene Zvezde 79:77.

Sjajnu košarkašku predstavu priredile su košarkašice oba tima za oko 2500 gledalaca u okviru 5.kola Međunarodne regionalne lige. Početak utakmice je bio dosta izjednačen, te iako su vodile, ekipa Čelika nije uspjela napraviti značajniju razliku. Ipak, polovinom druge četvrtine domaće su ušle u seriju i napravila prednost od 10 poena, ali je kvalitetna ekipa iz Beograda uspjela do poluvremena smanjiti i na odmor otići kod rezultata 39:36.

U nastavku slična igra, kao u prvom dijelu. Košarkašice Čelika su u dva navrata imale i po 11 poena prednosti, ali su uporne gošće sve to anulirale i ušlo se u neizvjesnu završnicu gdje su gošće imale i šut za pobjedu ali su bile neprecizne te je ekipa Čelika upisala sjajnu pobjedu, drugu u ovogodišnjem regionalnom takmičenju.

Domaći sastav predvodila je kapiten Aida Kalušić sa 24 poena, Gagić je dodala 19, a Bigović 14 poena. S druge strane u sastavu Crvene Zvezde najefikasnije su bile Đoković sa 18 i Bošković sa 14 poena.

U narednom kolu ekipa Čelika sljedećeg četvrtka dočekuje ekipu Celja, a uskoro očekujte fotogaleriju iz Gradske arene Benjamina Hazića.