Košarkašice Čelika upisale još jednu pobjedu (FOTO)

IMG_1893

Košarkašice Čelika upisale su pobjedu u okviru 10.kola Prvenstva Bosne i Hercegovine. Ekipa Brčanke iz Brčkog nije mogla u Areni napraviti iznenađenje pa je domaća ekipa upisala pobjedu 72:46.

Iako krajnji rezultat to ne odražava, gošće su se predstavile u dobrom svjetlu, te su košarkašice Čelika morale uložiti dosta napora kako bi slavile. Prva četvrtina je bila dosta komfuzna sa obje strane i završila je 11:6 u korist domaće ekipe. Druga je bila mnogo bolja sa obje strane, 22:21, te se na odmor otišlo pri rezultatu 33:27. Nakon odmora savjeti Slobodana Kecmana su urodili plodom pa je ekipa Čelika zaigrala mnogo bolje, ali su gošće također sjajno igrale te je ovaj period završio 18:12. Posljednju dionicu domaće igračice još više dižu ritam igre i ovaj period odlazi u njihovu korist 21:7, za konačnih 72:46.

Ekipa Čelika je pokazala mentalnu snagu jer su u samo tri dana odigrale dvije teške utakmice, i nakon poraza od Play off-a, večerašnjom pobjedom su podigle samopouzdanje pred nastavak takmičenja.

Domaći sastav su predvodile Kalušić sa 18, Džinić sa 15, Iriškić sa 13 i Irma Rahmanović sa 12 poena. Kod gošći istakle su se Ilić sa 15 poena, a Musić je dodala 13. I u ovoj utakmici domaći trener je dao priliku svim igračicama da upišu određenu minutažu.