Košarkašice Play Off-a osvojile memorijal “Amna Fazlić” (FOTO)

Danas je u sklopu finalnog dana memorijalnog turnira “Amna Fazlić” odigran i finalni meč između domaćina, košarkašica iz Čelika, te sarajevske ekipe Play Off.

Ova utakmica je zasigurno opravdala epitet finalne utakmice. Od samog početka se osjetila velika napetost igračica u obje ekipe, a tome je i doprinjeo veliki broj gledalaca koji su vatreno navijali za naše košarkašice. Teško je bilo pretpostaviti koja od dvije finalne ekipe će osvojiti turnir, jer su od samog početka igrale dosta izjednačeno. Prednost koju su stvarale košarkašice oba tima je bila minimalna, te su se smjenjivale u vodstvu i iz minuta u minut povečavale napetost kako na terenu, tako i na klupi.

Dosta gruba igra zavladala je terenom, ali ne s ciljem da se nanesu povrede nego da se dođe do pobjede. Kako kažu: “Cilj opravdava sredstvo”. Naravno, nije bilo ozlijeđenih igračica, ali svakako onih isključenih iz igre jeste.

Igra koja je bila prisutna u zadnjoj četvrtini digla je publiku na noge, te su vrlo ‘aktivno’ navijali za košarkašice Čelika. Pet minuta do kraja, Play Off vodi, loptu ima Čelik – Ovo je bila vrlo teška utakmica za obje ekipe, ali Čelik bez obzira na prednost uspijeva da stvari okrene u svoju korist, ali napravljena prednost je bila minimalna. Možemo reći da je ‘pola koša’ odlučilo. Više sreće u ovom susretu je imala sarajevska ekipa Play Off koja je 20-ak sekundi pred kraj pogodila za vodstvo, a zbog nepažnje naših igračica i slobodno bacanje, te na taj način riješile pitanje pobjednika.

Konačan rezultat na kraju susreta je glasio 92:93 u korist Košarkaškog kluba “Play Off”.