Kraj na Koševu: Sarajevo je šampion!

Nogometaši Sarajeva savladali su Zvijezdu 09 u susretu pretposljednjeg kola na Koševu rezultatom 4:0 pa je počelo šampionsko slavlje.

Sarajevo je pobjedom osiguralo duplu krunu, prvu u svojoj historiji, te četvrtu šampionsku titulu u BiH.

Amar Rahmanović je u 25. minuti devetim golom doveo domaćina u vodstvo 1:0. Samo nekoliko minuta kasnije Bordo tim je udvostručio prednost kad aje Hebibović iz voleja pogodio za 2:0.

Mersudin Ahmetović je zabio goil u 33. minuti za 3:0, a konačan rezultat prvog dijela postavio je Krste Velkoski.

Utakmicu na Koševu posmatralo je 15.000 gledalaca, a nakon utakmice oni će titulu proslaviti ispred Vječne vatre.

Ovaj historijski uspjeh je ostvarilo 32 igrača koji su nastupali u takmičarskim utakmicama ove sezone. To su: Vladan Kovačević, Elvis Džafić, Belmin Dizdarević, Bojan Pavlović, Adi Adilović, Nihad Mujakić, Amer Dupovac, Darko Lazić, Aleksandar Šofranac, Numan Kurdić, Selmir Pidro, Almir Bekić, Halid Šabanović, Mufid Salčinović, Miloš Stanojević, Joachim Adukor, Ljuban Crepulja, Rifet Kapić, Alen Mustafić, Anel Hebibović, Aladain Šišić, Ševkija Resić, Vedad Gljiva, Emir Halilović, Amar Rahmanović, Benjamin Tatar, Nathan Crepaldi da Cruz, Krste Velkoski, Haris Handžić, Mersudin Ahmetović, Sanin Klarić i Mario Crnički.