Kuman mora paziti na sat: Kutinju ograničena minutaža zbog klauzule u ugovoru

Barcelona je jučer izgubila u najvećoj utakmici španskog fudbala. Bolji na Nou Kampu u okviru 9. kola španske La Lige bio je najveći rival Real Madrid rezultatom 2:1.

Jedan od boljih pojedinaca u redovima katalonskog tima bio je Filipe Kutinjo (Philippe Coutinho), ali je Brazilac ušao u igru tek početkom drugog poluvremena. Španski mediji su objasnili odluku trenera Ronalda Kumana (Koeman) da tek u nastavku zaigra sa sjajnim fudbalerom.

Naime, kada je Kutinjo 2018. godine stigao u Barcelonu iz Liverpula za 150 miliona eura, sklopljen je dogovor prema kojem bi Katalonci uplatili još 20 miliona eura onda kada Brazilac odigra 100. utakmicu za klub sa Nou Kampa.

Brazilac je trenutno na 99 mečeva, a klubu koji je svakako u krizi ne bi dobro došao novi trošak. U Barceloni su pronašli način da se utakmica računa samo ako Kutinjo odigra preko 45 minuta, odnosno poluvrijeme, pa tako brazilski fudbaler ima ograničenu minutažu.