KVALIFIKACIJE: Rukometaši Srbije izborili bod na domaćem terenu

277088_1-a-orl-nis_f

Revanš utakmica odigrana između reprezentacije Srbije i Austrije završena je remijem.

Nakon poraza u gostima reprezentacija Srbije je i ovu, revanš utakmicu započela jako loše. Već u prve dvije minute Austrija je povela sa 3:0, te tako Srbe dovela u situaciju da moraju zatražiti minutu predaha. Odmah nakon time-outa nije bilo nikakvog poboljšanja kod domaćina, ali uz pomoć publike u Kristalnoj dvorani u Zrenjaninu i pri rezultati 1:5 Srbi se bude. Uskoro dolazi do izjednačenja, te jaka odbrana Srbije nije dopustila Austrijancima da dođu na veću razliku od +1. Prvo poluvrijeme je završeno u korist Srbije (16:14).

Druga polovina susreta je bila jako napeta. Dosta isključenja na strani reprezentacije Austrije je više odmoglo Srbima, te su sa igračem više primili 3 gola, a nisu dali niti jedan, pa je tako Austrija došla na +2. Uskoro kompletnu situaciju kod gostiju remeti crveni karton nakon trećeg isključenja, te njihova igra kratko “pada”, međutim nakon kraceg predaha ponovo se vraćaju i prijete golu Srbije. Srbija u zadnjih 20 sekundi uspijeva da izjednači, a Austrija uslijed nedostatka vremena ne uspijeva realizirati napad, te je utakmica završena pri rezultatu 30:30.