Lacio poslao jasnu poruku pobjedom protiv Juventusa: Blizu je Liga prvaka

Lacio je na stadionu Olimpico dočekao Juventus, u okviru 29. kola italijanske Serije A. Nebeskoplavi su uspjeli upisati veoma bitnu pobjedu i odvojiti se od ostatka timova koji su u borbi za mjesto u Ligi prvaka. Rezultat na kraju utakmice je glasio .

Lacijali su poveli u 36. minuti preko srbijanskog fudbalera Sergeja Milinkovića-Savića. Situaciju je obilježio i komičan pad defanzivca Juventusa Aleksa Sandra (Alex) koji je odglumio da je dobio udarac od popularnog SMS-a. Sudija nije nasjeo na potez Brazilca i gol je priznat.

Ipak, u 42. minuti je Juventus poravnao rezultat preko Adrijena Rabioa (Rabiot), koji se najbolje snašao u petercu gostujuće ekipe poslije kornera.

Konačnih 2:1 je postavio asistent prvog gola, Matija Zakanji (Mattia Zaccagni) u 53. minuti. Felipe Anderson je ubacio s desne strane, Luis Alberto petom izbacio odbranu Stare dame, a Zakanjiju je ostalo samo da matira golmana Juventusa i upiše gol.

Lacio je sada drugi sa 58 bodova i uspjeli su se odvojiti od ostatka timova koji se bore za mjesto u Ligi prvaka. Juventus je poslije poraa ostao na sedmoj poziciji sa 44 osvojena boda.