Legendarni Raul okačio kopačke o klin

Raul-Gonzalez-Blanco-1Sinoć je na prepunom Santiago Bernabeu legenda madriđana, Raul Gonzales, odigrao posljednji meč u svojoj bogatoj karijeri.

Raul je u svom posljednjem meču postigao i vodeći pogodak u 23. minuti. Ekipa Real Madrida je slavila rezultatom 5:0 protiv ekipe Al-Sadd i Qatara, koja je i bila posljednja ekipa za koju je Raul igrao. Raul je jedno poluvrijeme odigrao za “kraljeve”, a jedno za Al-Sadd.

Na početku utakmice, Iker Casillas mu je predao kapitensku traku, a Ronaldo mu je prepustio broj 7, dok je on uzeo broj 11.

Raul je zaista bio i ostao legenda Madriđana. Postavio je brojne rekorde, dao fenomenalne golove i bio je jedan od najboljih napadača koji je ikada kročio na travnjak. U dresu Real Madrida postigao je 323 gola u 741 utakmici.

Kao što je već kazano Real Madrid je pobijedio rezultatom 5:0, a osim Raula strijelci su bili još Isco, Benzema i Jesse.