Legendarni Ricardinho dobio udarac šakom u stomak, ali i proslavio titulu prvaka svijeta

Futsal reprezentacija Portugala prvi put u svojoj historiji posatala je prvak svijeta nakon pobjede nad Argentinom u finalu Svjetskog prvenstva rezultatom 2:1.

Finale Svjetskog prvenstva odigrano je u litvanskom Kaunasu, a tu je Portugal uspio objediniti titule prvaka Evrope i svijeta.

Ponovo se za šou pobrinuo jedan od najboljih igrača koje je futsal ikada vidio Ricardinho. Portugalski čarobnjak je dobio žestok udarac na samom startu utakmice.

Naime, Argentinac Cristian Borruto je šakom udario u stomak veliku zvijezdu futsala, nakon čega je isključen.

Dvije minute kasnije Varela donosi prednost Portugalcima. U 28. minuti isti igrač je udvostručio vodstvo evropske selekcije na asistenciju Ricardinha iz auta.

Utješni pogodak za Argentince postigao je Claudino, ali Južnoamerikanci nisu mogli do poravnanja, pa tako trofej prvaka svijeta odlazi u Portugal.