Liga 6: Na pragu novih prevara u rukometu!? Borac preko sudija do pobjede nad Izviđačem iz Ljubuškog

borac_bolji_od_gorazda_izvidjac_od_bosne_80600_big

Kažu slika govori hiljadu riječi, pa je tako skoro i nemoguće opisati situaciju koja se dešavala posljednjih desetak minuta prvog meča u ligi za prvaka BiH.

BANJALUKA – U prvoj utakmici, prvog kola doigravanja za prvaka Bosne i Hercegovine u Banjaluci je domaći Borac teže od očekivanog savladao Izviđača Mi Grupa iz Ljubuškom. U prvom poluvremenu bolja igra gostiju koja je okrunjena minimalnim vodstvom na poluvremenu od 13:12. Drugi dio gosti otvaraju pogotkom i imaju rezultatsku prednost od 14:12, koju mladi igrači Izviđača zadržavaju do 45. minute, a tada j semafor pokazivao 19:17 za ljubušake.

Nakon toga bolja igra domaćih koji u 50. minuti susreta sustižu prednost gostiju, a bilo je 20:20. U posljednjih deset minuta utakmice nešto bolje igra domaćih uz veliku pomoć sudačkog dvojca Miljković – Ristanić dolaze do teško (ne)zasluženih bodova. Na kraju je i trener gostiju Mladen Škorput diskvalificiran, a kako (ne)službeno saznajemo gosti iz Ljubuškog će uložiti žalbu na suđenje Miljkovića i Ristanića.

Kod Borca najučinkovitiji bio je Trivundža s šest pogodaka, dok su po tri  postigli Burić, Obradović, Malinović i Milas.U redovima gostiju iz Ljubuškog izvrsni su bili Zeljić s sedam te Boras i Vidović s po šest pogodaka.