LIGA 6: Rukometaši Čelika bolji od Izviđača

IMG_0459

Večeras je u Gradskoj Areni Zenica odigran derbi 7. kola gdje su rukometaši Čelika ugostili Ljubušake.

Da će ovo biti teška utakmica za Čelik pokazao je to poraz Zeničana u Ljubuškom. Međutim, večerašnju utakmicu su dočekali u optimizmu i zaista spremno i jako ušli u meč. Izviđač je došao “rastrecen” zbog prve pobjede nad Čelikom, ali već od početka Zeničani im zadaju mnogo briga preuzimajući vodstvo.

Mogli smo gledati jako izjednačenu borbu punih 60 minuta, a rukometaši Čelika su tek u zadnjim minutama utakmice uspjeli da se “odvoje” od gostiju i pobjegnu na +3. Utakmica je završena rezultatom 29:26, a smatramo da su svi podjenako zaslužni za ovu veliku pobjedu naših Zeničana.

Čelik u idućem, osmom kolu gostuje u Živinicama gdje će snage odmjeriti sa ekipom Konjuha od koje je već jednom poražen.