Liga prvaka: Kraj za Sevillu i Porto, Pjaniću poluvrijeme

Juventus i Leicester plasirali su se večeras u četvrtfinale Lige prvaka. Stara dama je nakon pobjede od 2:0 u Portugalu, slavila i u uzvratnom susretu na svom terenu (1:0) i očekivano osigurala prolaz dalje.

Gol odluke u 42. minutu postigao je Dybala sa bijele tačke.

Prethodno je zbog igranja rukom u kaznenom prostoru isključen gostujući igrač Pereira.

Miralem Pjanić ušao je u igru na početku drugog dijela utakmice.

U drugom susretu odigranom večeras Leicester je napravio iznenađenje i eliminisao špansku Sevillu. Španci su u prvom susretu slavili s 2:1, no nisu uspjeli sačuvati tu prednost.

Morgan (27.) i Albrighton (54.) postigli su golove za pobjedu Leicestera od 2:0. Sevilla je od 74. minute igrala sa igračem manje nakon što je isključen Samir Nasri zbor udaranja glavom protivničkog igrača Vardyja.

Da poraz bude teži, u 80. minutu potrudio se N’Zonzi promašivši penal koji je Špancima mogao donijeti barem produžetke.

Treba spomenuti da je menadžeru Craigu Shakespeareu to bila treća utakmica i treća pobjeda otkada je imenovan za šefa svlačionice aktuelnog prvaka Engleske. Podsjećamo, prije Seville, Leicester je pod njegovom palicom dobio Liverpoola (3:1) i Hulla (3:1).

U srijedu su na programu preostala dva meča u okviru osmine finala, u kojima se sastaju Atletico Madrid – Bayer Leverkusen i Monaco – Manchester City.

Ranije su se u četvrtfinale Lige prvaka plasirali Bayern Minhen, Real Madrid, Barcelona i Borussia Dortmund.