Liga prvaka: Prva pobjeda Arsenala, osam golova u Leverkusenu

Nogometaši Arsenala upisali su prvu pobjedu u Ligi prvaka u ovoj sezoni. Arsenal je u trećem kolu u okviru F-grupe u Londonu pobijedio Bayern sa 2:0 i timu iz Münchena nanio prvi poraz.

Engleski tim u vodstvo je došao u 77. minuti golom Oliviera Girouda, dok je konačan rezultat postigao Mesut Özil u 90. minuti.

U drugom meču u ovoj grupi Olympiacos je u Zagrebu, golom Aidea Browna Ideyea u 78. minuti, pobijedio Dinamo s 1:0. U dresu Dinama do 61. minute igrao je bh. reprezentativac Armin Hodžić.

Miralem Pjanić postigao je pogodak i upisao asistenciju u remiju Rome u Leverkusenu protiv Bayera 4:4.

Nijemci su nakon 19 minuta imali prednost od dva gola. Javier Hernandez pogodio je u 4. minuti sa bijele tačke, a u 19. povisio na 2:0. Roma je do kraja poluvremena uspjela izjednačiti golovima Danielea de Rossija u 30. i 38. minuti kada mu je asistirao Miralem Pjanić. Bosanskohercegovački reprezentativac je u 54. minuti pogodio za potpuni preokret i vodstvo Rome od 3:2, a u 73. minuti tim iz Rima je došao do dva gola prednosti zahvaljujući pogotku Falquea.

Ipak, Bayer je u finišu golovima Kevina Kampla i Admira Mehmedija uspio doći do boda.

Edin Džeko u igru je ušao u 85. minuti.

U drugoj utakmici u ovoj grupi Barcelona je u gostima pobijedila BATE Borisov sa 2:0 i zadržala vodeću poziciju na tabeli. Oba gola postigao je Ivan Rakitić, u 48. i 65. minuti.

Asmir Begović je ostao nesavladan u remiju Chelseaja protiv Dinamo Kijeva (0:0), dok je Zenit zadržao maksimalan učinak i nakon trećeg kola, savladavši Lyon sa 3:1.