Liga prvaka: Real se prošetao Olimpicom, Gent se kasno probudio (VIDEO)

Fudbaleri madridskog Reala pobijedili su italijansku Romu s 2:0 u prvom meču osmine finala Lige prvaka.

Za italijanski tim od početka utakmice igrao je bh. veznjak Miralem Pjanić, dok je napadač Edin Džeko ušao u igru u 64. minutu umjesto El Shaarawyja.

Borbeni igrači Rome dobro su se suprotstavili favorizovanim Madriđanima, međutim nisu imali snage da iskoriste neke od malobrojnih prilika koje su imali u večerašnjoj utakmici. Roma se uglavnom bazirala na kontranapade, dok je Real imao posjed lopte i kontrolu nad utakmicom.

Prvo poluvrijeme nije donijelo veliki broj prilika, iako je Roma imala nešto bolje šanse za postizanje gola iz kontranapada. Real je strpljivo gradio igru, ali nije uspijevao probiti zadnju liniju odbrane ”Vučice”.

Drugo poluvrijeme donijelo je sličnu igru, a presudio je individualni kvalitet gostujućih igrača, tačnije Ronalda koji je u 57. minuti postigao pogodak za vodstvo Reala od 1:0. Trener Rome Spalletti ubrzo na teren šalje Džeku, koji ipak u ovom meču nije imao upotrebljive lopte koje bi pretvorio u pogodak.

Roma je do posljednjih minuta utakmice imala nekoliko obećavajućih napada, a konačan rezultat od 2:0 u korist Reala postavio je Jese Rodrigues nakon samo tri minuta provedena na travnjaku. Real je gostujućom pobjedom od 2:0 došao na korak od plasmana u četvrtfinale Lige prvaka.

U drugom večerašnjem meču osmine finala Wolfsburg je u gostima pobijedio Gent s 3:2. Prvi duel timova koji prvi put u historiji nastupaju u ovoj fazi takmičenja pripao je Nijemcima, koji do prvog gola dolaze preko Draxlera u 44. minutu meča.

U drugom poluvremenu gledaoci su mogli vidjeti čak četiri pogotka. Draxler je postigao drugi gol za Wolfsburg u 54. minutu, a na 3:0 samo šest minuta kasnije povisio je Kruse.

Deset minuta do kraja utakmice prvi gol za Gent postigao je Kums, a minut do kraja regularnog dijela meča drugi gol za domaćina postiže Coulibaly.